Program
16.30-17.00 Taniec z flagami (4)
16.30-17.00

Gwardia Gryfa to dwudziestoosobowy zespół zrzeszający młodych i twórczych Wrocławian, których połączyła chęć przeżycia artystycznej przygody. Naszą pasją jest jedna z najpiękniejszych dyscyplin rycerskich w historii średniowiecznej Europy, czyli pochodząca ze słonecznej Italii żonglerka chorągwiami o dumnej nazwie Sbandieratori.  Pod znakiem ognistego gryfa swoje umiejętności rozwijają jednak nie tylko atletycznie zbudowani żonglerzy,  ale także zgrabne tancerki i barwni szczudlarze.


Sbandieratori Gwardii Gryfa, w swojej pracy czerpią inspirację od mistrzów z Toskanii, gdzie w średniowieczu narodziła się uprawiana przez nas dyscyplina. Z pięknej, wielowiekowej, włoskiej tradycji obudziliśmy to co najefektowniejsze-prezentację wigoru i zapału drzemiącego w ciałach młodych mężczyzn. Pokazy flagowe w naszej aranżacji, pozostając wierne kanonom, magnetyzują widzów podniebnym tańcem szybujących w powietrzu flag.

Zespół Gwardia Gryfa od wielu lat występuje podczas największych festiwali i turniejów rycerskich w Polsce zaskakując widzów spektakularnością i baśniowym klimatem swoich przedstawień. Grupa ma na swoim koncie ogromne sukcesy komercyjne i artystyczne takie jak: współpraca z Operą Krakowskiej podczas spektaklu realizowanego na Wawelu, otwarcie Wielkiego Meczu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, czy udział w programie MAM TALENT.
W tym roku podczas Oblężenia Malborka Gwardia Gryfa zaprezentujemy dwa nasze największe projekty artystyczne: oryginalne przedstawienie o naszej wielkiej pasji, której na imię Sbandieratori oraz zrealizowany z dużym rozmachem, barwny spektakl „Cztery żywioły”.

https://www.youtube.com/watch?v=bKqa8g0bADg

https://www.youtube.com/watch?v=y_06Kq8lUdo

http://www.gwardiagryfa.pl/index.php