Program
13.00-13.30 Pokazy konne (1)
13.00-13.30

Średniowieczne rycerstwo to przede wszystkim konnica. Rycerz w pełnej zbroi na koniu w kropierzu po dziś dzień robi piorunujące wrażenie. W wykonaniu naszych pięknie odzianych rycerzy zobaczymy gonitwy, turnieje zręcznościowe, ale także te najważniejsze turnieje kopijnicze. To turniej podczas których najeżdżają na siebie z dużą prędkością rycerze mierząc do siebie kopiami które efektownie roztrzaskują się na lśniących pancerzach. Jest to prawdziwa opowieść o turniejach rycerskich sprzed 600 lat.


W turnieju konnym wezmą udział rycerze którzy zdobywają laury na Turniejach konnych (joustach) na terenie całej Europy. W czasie naszej imprezy rycerze wezmą udział zarówno w turniejach sprawnościowych, naśladujących czynności jakie wojownik musiał wykonywać zarówno w czasie wojen jak i polowania. Jednak najważniejszą częścią Turniejów konnych jest sam "joust" czyli walki konne podczas których rycerze kruszą na sobie kopie. Tu rycerze walczą naprawdę i naprawdę muszą zaatakować przeciwnika kopią aby zdobyć swoje punkty prowadzące do zwycięstwa.


Zobaczymy ponadto zbieranie pierścieni, treningowe walki na kopie i miecze, pokazy szkolenia konia bojowego, ćwiczenia lekkiej jazdy do ataku na piesze szyki i popisy młodych jeźdźców, wyszkolenie bojowe rycerzy w XIV i XV w. – poczet rycerza, przedstawienie jego drużyny i uzbrojenia, podstawowe szkolenie bojowe od giermka do rycerza.